• Gökçe Brülör Uyardı: Tasarruf ve Güvenlik İçin Brülör Bakımı Şart!

  • Gökçe Brülör Uyardı: Tasarruf ve Güvenlik İçin Brülör Bakımı Şart!

Fabrikalardan konutlara, alışveriş merkezlerinden okullara, hastanelerden hava alanlarına kadar birçok yaşam alanının ısı ihtiyacını brülörler karşılıyor. Peki, yaşamın her alanında var olan brülör teknolojilerinde periyodik bakım ne tür avantalar sağlıyor?

Brülörlerin bakımının her yıl sezondan önce konusunda uzman yetkili servisler tarafından yapılması gerektiğini söyleyen Gökçe Brülör Satış Sonrası Servis Müdürü Baskın Onuk, bakımın önemine dikkat çekti:

Periyodik brülör bakımı ile yakıt tasarrufu sağlanmak ve brülörün kullanım ömrünü uzatmak mümkün. Bakımı yapılmayan brülörler sadece eneri maliyetlerini yükseltmiyor aynı zamanda  can ve mal güvenliğini de tehdit ediyor. Bu nedenle mutlaka kışa girmeden önce brülör bakımını yaptırmak gerekiyor.

Bakım için servis tercihi büyük öneme sahip. Gökçe Brülör olarak, Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren 100’ü aşkın yetkili servisimiz ile hizmet veriyoruz. Müşterilerimize periyodik bakım için yetkili servislerimiz ile çalışmalarını öneriyoruz, çünkü uzman olmayan kişilerin sisteme müdahale etmesi, telafisi olman arızalara sebebiyet verebiliyor” dedi.

“Çeşitli endüstriyel proseslerde kullanılan brülörlerin verimli ve güvenli çalışmasını sağlamak için yılda 2 kez, kazan sistemlerinde ısıtma amacıyla kullanılan brülörlerin ise yılda en az bir kez bakıma girmesi gerekiyor” diyen Baskın Onuk, sözlerine şöyle devam etti:

Baskın Onuk

Gökçe Brülör Satış Sonrası Servis Müdürü

Kazanın emre amadeliği artar

Bir kazana yatırım yaptığınızda onun uzun ömürlü olmasını istersiniz. Rutin bakım hem kazanın hem de brülörün uzun yıllar verimli ve emniyetli çalışmasını sağlar.

Arızaları önler

Beklenmeyen bir brülör arızası, iş operasyonlarını kesintiye uğratır ve iş kayıplarına neden olabilir. Bakım, teknisyenlerin sorunu erken teşhis etmesine ve önlem almasına olanak tanır.

Yüksek verimlilik düzeyi korunur

Bakımı yapılmış bir brülör, daha yüksek verimlilik ve daha düşük işletme maliyetleri demektir.

Emisyonları azaltır

Rutin brülör bakımı ile yakıtı daha verimli kullanmak sistemin sera gazı emisyonlarını azaltmak mümkün hale gelir.

Güvenli çalışma sağlanır

Periyodik bakımda sistemin O2, CO, CO2, seviyeleri ölçülür ve tüm emniyet sistemleri kontrol edilerek, brülörün daha güvenli çalışması sağlanır” diyerek sözlerini tamamladı.